1 pamoka

-> Supažindinti/priminti apie draugavimo ir pasimatymų trūkumus, kurie sužeidžia porą santykiuose.

1.   Mokiniai video pagalba apibendrina preitos pamokos diskusiją apie vyrų ir moterų skirtumus, kas iš jų yra prigimtiniai, o kas visuomenės primesti stereotipai.

2. Mokiniai sudėlioja intymumo pakopas nuo mažiausiai intymaus iki labiausiai intymus ir susipažįsta su D. Morris tyrimo išvadomis.

3. Mokiniai video pagalba sužino apie 7 draugavimo ir pasimatymų trūkumus iš J. Harris knygos “Atsisveikinimo bučinys pasimatymui”.

4. Mokiniai susipažįsta su rekomendacijomis draugavimui, kaip kurti santykius, kad labiau vienas kitą pažintume, bet mažiau sužestume.

5. Mokiniai reflektuoja savo savijautą ir pamokoje įgytą patirtį, pažymėdami, kas jiems buvo naudinga.

Pažiūrėti video atiepiant preitos pamokos grupinį darbą Ar PRIGIMTIS ar STEREOTIPAI tie vyrų ir moterų skirtumai? (10 min) https://www.youtube.com/watch?v=k7s9TcfPNXE&feature=youtu.be

Sudėliok intymumo pakopas (IR padaręs paklausyk audio paaiškinimo moodle)

Biologas Desmond Morris tyrė gyvūnų intymų elgesį, ką jie daro prieš lytinę sueitį. Po to jis pradėjo tyrinėti ir žmonių intymų elgesį ir atrado neįtikėtiną fenomeną: jei pora nuosekliai eina intymumo pakopomis iki lytinių santykių, jie sukuria TVARESNIUS, ILGALAIKIUS SANTYKIUS! Tirdamas tūkstančius porų jis išskyrė 12 intymumo pakopų, žingsnių, kuriuos pora turi nueiti iki lytinių santykių. Ir tos poros, kurios ėjo nuosekliai tomis pakopomis, žingsniais sukūrė STIPRIAS, TVIRTAS SANTUOKAS. 

Užduotis tau: sudėliok 12 intymumo pakopų nuo mažiausiai intymaus (1) iki labiausiai intymaus (12).

Duoti išmaišytus, galima sukarpytus lapeliais ir po vieną a grupėse sudėlioti.
1 pakopa – Akis į kūną (žmogaus pastebėjimas)
2 pakopa – Akys į akis (žvilgsniai susitinka)
3 pakopa – Balsas prie balso (pokalbiai)
⦁ tie, kurie išbūna šioje pamokopoje 6-8 mėn.(ir neina toliau) pastato labai tvirtą pagrindrą meilei, t.y. draugystę (labiau pažįsta vienas kitą)
4 pakopa -Ranka prie rankos (susikibimas rankomis)
5 pakopa – Ranka ant peties (apkabinis per pečius)
6 pakopa -Ranka ant juosmens
7 pakopa – Veidas prie veido (bučiniai)
⦁ tie, kurie išsiskiria šioje pakopoje jau turi labai daug emocinių žaizdų.
8 pakopa – Ranka prie galvos
9 pakopa – Ranka ant kūno
⦁ Čia jau prasideda santuokinės pakopos. Įvyksta labai stiprus fizinis ir emocinis “susiklijavimas”, bet jei nėra įsipareigojimo tai yra be proto rizikinga. Kaip lipti į klanus su žmogumi, kuris nenuspendė ar susirišti virve, ar saugoti tave, kai slysi žemėn.. 
10 pakopa – Moters krūtinės lietimas
11 pakopa – Ranka žemiau liemens 
12 pakopa – Lytiniai santykiai
⦁ Išsskyrimas po lytinių santykių išdrasko mūsų emocinį ir dvasinį stabilumą ilgam laikui. Po to reikia ilgo vidinio išgydymo.
Remtąsi knyga: “Ar gandras atnešė ar kopūstuose radome?”Gregory K. Popcak, MSW, LCSW
 

Pažiūrėti video youtube “7 draugavimo ir pasimatymų TRŪKUMAI” (7 min) https://www.youtube.com/watch?v=nRU6ztgN2ME&feature=youtu.be

Peržiūrėk skaidrę PATARIMAI DRAUGAVIMUI  – kaip pažinti vienas kitą giliau be kito sužeidimo ir pavartojimo… (skaidrė)

https://www.canva.com/design/DAD7kSGAu1k/I6ukmhnciJbr6IAEC6fsyA/view?utm_content=DAD7kSGAu1k&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink

 

1. Kokia tavo nuomonė apie pirmąjį pamokos video? Ar vyrų ir moterų skirtumai yra vien tik visuomenės primesti stereotipai? Ar mūsų fiziologija gali nulemti mūsų psichologiją? Atsakymą ARGUMENTUOK. (2 taškai)

2. Ką tu manai apie „12 intymumo pakopų“? (1 taškas)

3. Kuris iš video išvardytų 7 draugavimo trūkumų tau atrodo tikrai RIMTAS, SVARBUS TRŪKUMAS? Atsakymą argumentuok. (1 taškas)

4. Kurį iš PATARIMŲ DRAUGAVIMUI iš tiesų norėtum išmėginti savo draugystėje (dabar ar kai ją kursi)? (skaidrėje) (1 taškas)

5. Ką supratai ar sužinojai pamokoje? ARBA ko dar norėtum paklausti? (1 taškas)

 

TEMOS PAGILINIMUI : VIDEO „Ką gali padaryti prieš sutinkdamas savo sustuoktinį, kad išsaugotum savo būsimą santuoką?..“(1 val 20 min)  (angliškai) https://www.youtube.com/watch?v=LMo6DFnBtm4&t=323s